Hírek
2015. December 08. 10:08, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Huszonhat milliónyi hamisított csokit foglalt le a NAV
Hamisított csokoládét foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Budapest több helyszínén, az engedély nélkül forgalmazott termékek értéke meghaladja a huszonhatmillió forintot
- közölte a szervezet kedden az MTI-vel. Azt írták, hogy az ügyben iparjogvédelmi jogok megsértése miatt indítottak büntetőeljárást.
A pénzügyőrök a fővárosban egyszerre több helyszínen tartottak ellenőrzést, és több mint tizennégyezer darab, "Chocolips" logóval ellátott és védjegyoltalom alatt álló csokoládét, egy raktárépületben pedig több mint kétszázötvenezer darab, csokoládégyártásra szolgáló öntőformát és csomagolóanyagokat találtak.
A termékek értékesítője a csokoládét a jogtulajdonos hozzájárulása nélkül, jogosulatlanul forgalmazta és gyártotta. A pénzügyőrök a védjegyoltalom alatt álló csokoládét lefoglalták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben
A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.
2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld
Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni
Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.
2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat
A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.
2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld
Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
