Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2017. December 14. 12:59, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Idén elérheti a 30 milliót a vendégéjszakák száma

Idén elérheti a 30 milliót a vendégéjszakák száma

Az idén az első tíz hónapban 1,6 millió vendégéjszakával többet töltöttek el a turisták Magyarországon, mint a tavalyi év azonos időszakában,

és ha a bővülés dinamikája kitart az év utolsó két hónapjában is, akkor 30 millióra nőhet a vendégéjszakák száma - mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója az MTI-nek szerdán. Guller Zoltán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataira reagálva közölte: kimagaslóan bővült a belföldi turizmus októberben, a magyarok nemcsak többet utaztak, hanem többet is költöttek, az adatok szerint 21,5 százalékkal nőtt a belföldi szállásdíjbevétel. A kiváló belföldi számokhoz az október 23-i hosszú hétvége és az őszi belföldi forgalomélénkítő kampány hatása is hozzájárulhatott - mondta. A magyarok 8,3 milliárd forintot költöttek szállásra októberben, SZÉP-kártyájukkal pedig 18 százalékkal többet, 1,3 milliárd forintot fordítottak belföldi pihenésre.

Kitért arra, hogy az Országgyűlés december 12-én döntött a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ felállításáról. Így 2019. január elsején elindulhat a felhőalapú, napi adatkapcsolatra épülő informatikai rendszer. Ezzel kezdetét veszi a szálláshelyek adatszolgáltatásának digitalizálása és korszerűsítése annak érdekében, hogy a tevékenységükkel kapcsolatos statisztikai adatok naprakészek és pontosak legyenek. Mindez nem csak az adminisztrációs terheket csökkenti, hanem a turizmust érintő fejlesztési döntéseket is segíti, jelentősen javítva az átláthatóságot - fogalmazott Guller Zoltán.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.