Hírek
2016. Szeptember 18. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Idén is a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány gyűjtötte a legtöbbet az 1 százalékokból

A civilszervezetek közül idén is a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítvány gyűjtötte a legnagyobb összeget, 175,1 millió forintot az 1 százalékos szja-felajánlásokból (személyi jövedelemadó),
a második legtöbbet, 132,1 millió forintot a Szent Márton Gyermek Mentőszolgálat Közhasznú Alapítvány, a harmadik legtöbbet, 121,3 millió forintot pedig az Együtt a Daganatos Gyermekekért Alapítvány - derül ki a Nonprofit.hu portálon pénteken közzétett adatokból.
Az 1 százalékot gyűjtő civilszervezetek 20-as top listáján tavalyhoz képest a Szabad Sáv Alapítvány ugrott előre a legnagyobbat, három hellyel előrelépve a 19. legnagyobb összeget, 31,3 millió forintot sikerült gyűjtenie.
A Nonprofit Információs és Oktató Központ (NIOK) Alapítvány által, a NAV adataiból készített kimutatásból az is látszik, hogy a legtöbb adót bevalló magánszemélyek nem a TOP 20 listán szereplő, legnagyobb összegeket gyűjtő szervezeteket támogatták. A nyilatkozatok átlagértéke a Digitálisan Archivált Tudás Alapítvány támogatói esetében volt a legmagasabb, amelynek négyen ajánlottak fel személyenként átlagosan 98 428 forintot.
Összességében javuló számadatokat tapasztalhatunk: az érvényes nyilatkozatok száma a tavalyi 3,441 millióról közel 3,564 millióra, az 1 százalékos rendelkezések összege 13,46 milliárdról 14,50 milliárdra emelkedett, a nyilatkozatok átlagösszege pedig 3912 forintról 4068 forintra. Az 1 százalékokból idén 25 800, míg tavaly 25 118 szervezet részesült.
Az szja 1 százalékát civil szervezetek, másik egy százalékát egyházak vagy a Nemzeti Tehetség Program javára lehetett felajánlani.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 07:34, kedd | Belföld
Duna House: márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon
Márciusban az árak már fékezték a keresletet az ingatlanpiacon - közölte a Duna House hétfőn az MTI-vel.
2025. Április 15. 07:33, kedd | Belföld
Szallas.hu: a hazai vendégek többnyire 1-2 éjszakás foglalással utaztak belföldön az első negyedévben
Hosszú hétvége híján főként rövid, 1-2 éjszakás belföldi utazásokat választottak a hazai vendégek az év első három hónapjában - derül ki a Szallas.hu friss adataiból.
2025. Április 15. 07:28, kedd | Belföld
OGY - Elfogadták az alaptörvény tizenötödik módosítását
Elfogadta Magyarország Alaptörvényének tizenötödik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.