Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2012. Május 28. 14:01, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Idén kevesebb és drágább borokat ihatunk

Idén kevesebb és drágább borokat ihatunk

A várt termés két-három százaléka elfagyott a villányi szőlőkben.

A károk felmérésével most végeztek, így kiderült, kevesebb bort tudnak majd palackozni, mint a korábbi években és az is drágább lesz majd. Eközben vasárnap indult a pünkösdi hétvége legnagyobb boros programja, a Palkonyai Nyitott pincék.

Az első csoportok már megérkeztek Palkonyára, ahol tizennyolc éve tartják meg ilyenkor a Nyitott Pincék elnevezésű programot. A villányi hegy északi oldalán fekvő kistelepülésen tíz családi, kézműves pincét lehet meglátogatni.

A hegy túloldalán, Villányban azt mondják, jövő ilyenkor veszélybe kerülhetnek az olyan boros programok, mint a palkonyai, hisz a termés egy része elfagyott. A területünk tíz százalékát érintette ez a fagy, huszonöt hektárból kettő és fél hektár. Plyan tíz százalékos terméskiesésünk lesz az idei évben – mondta Tiffán Ede.

A villányi hegy alacsonyabban lévő lankáin szinte mindenhol pusztított a fagy. Gyakorlatilag száz százalékos károkat okoztak a fagyok Spiegel Zsolt hegybíró szerint. A városban és a környéken 800 kisebb-nagyobb borászat működik, tavaly nagyjából 21 ezer hektoliter bort adtak el. Idén biztosan nem lesz ennyi, és várhatóan, ami készül, az is drágább lesz - tájékoztatott a köztévé.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.