Hírek
2015. November 12. 08:48, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - a kvótarendszer egészségügyi kockázatot is jelent
A migránsok elosztására vonatkozó kvótarendszer hasonló veszélyeket rejt járványügyi szempontból, mint a menekültáradat
- jelentette ki az egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkár csütörtökön az M1 aktuális csatorna műsorában. A határzár bevezetése után ugyan csökkent a járványveszély, ám az eltérő kulturális környezetből érkező ember letelepítése veszélyes lehet egészségügyi szempontból is - jelentette ki Beneda Attila.
Példaként említette: eltérő belső baktériumflórával rendelkeznek és nem természetes számukra az egészségügyi szűrés, illetve az oltások alkalmazása.
További gondot okozhat, hogy Afganisztánban és Pakisztánban ma is magas a járványos gyermekbénulásos esetek száma - sorolta.
Végül úgy vélekedetett, hogy a migránsáradat kezelésekor jelesre vizsgázott a magyar egészségügyi ellátórendszer.
Mintegy 350 millió forintot költöttek a menekültek gyógykezelésére - mondta Beneda Attila.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
