Hírek
2016. Február 07. 12:13, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó:hirado.hu
Illegális bevándorlás - nem tud létrejönni az egységes Európa
Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő szerint az illegális migráció kérdésében nem tud létrejönni az egységes Európa, miközben az unión kívül mindenki más meg tudja védeni magát.
A szakértő az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában elmondta, bár az unió tesz kisebb lépéseket, de ezek nem elégségesek,és az egész balkáni térség nagy bajban van, mert nem volt felkészülve a migránsáradatra.
Nógrádi György szerint a horvát menekültügyi rendszer 24 óra alatt összeomlott, Macedónia "koldusszegény ország", ahol egyre nagyobb az albánok aránya, Szerbiában ugyancsak nagy a szegénység, ebben a környezetben az Iszlám Állam többször toborzott már sikeresen. Hozzátette: ebben a folyamatban az egész térség vesztes, mert, aki belekerül, az nem tud jól kijönni belőle.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
