Városlista
2025. május 24, szombat - Eszter

Hírek

2019. November 10. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: Baranyi László, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Ismét embert ölt a medve Erdélyben

Ismét embert ölt a medve Erdélyben

Medvetámadásra utaló sérülésekkel holtan találtak szombaton egy juhpásztort Romániában, Oláhkocsárd (Cucerdea) és Gyulas (Giuluş) közötti erdő környékén - közölte a Maros megyei rendőr-főfelügyelőség.

A közeli Dicsőszentmárton rendőrségét egy oláhkocsárdi juhpásztor értesítette szombaton arról, hogy holtan találta egy erdő mellett 63 éves kollégáját, akit előző este óta nem láttak. A férfi testén talált külsérelmi nyomok alapján a rendőrség azt gyanítja, hogy a férfi medvetámadás áldozata lett. A halál okát körülményeit a marosvásárhelyi igazságügyi orvostani intézetben végzendő boncolás és helyszíni vizsgálat nyomán fogják megállapítani.

Az esetről értesítették az illetékes erdőőrséget, környezetvédelmi ügynökséget és vadásztársaságot.

Ez már a második halálos medvetámadás egy hónapon belül Maros megyében. Október közepén egy horgászt - Nyárádmagyarós jegyzőjét - sebesített meg halálosan a medve a Maros megyei Vámosudvarhelyen, a településtől hatszáz méternyire a Kis-Küküllő partján.

Két hete újabb két medvetámadás történt Romániában: akkor Bákó megyében egy embert megölt, Beszterce megyében pedig megsebesített egy férfit a medve és szinte naponta érkeznek hírek arról, hogy a medvék akár nagyobb településekre, iskolák udvarára is bemerészkednek.

Romániában túlszaporodott a medveállomány azt követően, hogy 2016-ban a Ciolos-kormány a populációt szabályozó medvevadászatot is betiltotta. Korábban a környezetvédelmi minisztérium évente 400-450 medve kilövésére adott engedélyt. A környezetvédelmi tárca megrendelésére 2019 tavaszán készített állománybecslés szerint az országban 6450 és 7200 közötti a vadon élő medvék száma. A medvepopuláció megőrzésére vonatkozó, tavaly kibocsátott akcióterv szerint a nagyragadozók 69 ezer négyzetkilométeres romániai élőhelyén ökológiai, társadalmi és gazdasági szempontból az optimális egyedszám 4000 lenne.

Címkék: erdély, medve, támadás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására

Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.

2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld

Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben

A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat