Hírek
2012. Április 02. 07:19, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Kalandpark készül
Foglalkoztató, szórakoztató kalandpark építése kezdődött meg a zalakarosi Aphrodite/Venus Hotel mintegy 100 millió forintos beruházásával a fürdővároshoz közeli Garaboncon.
Tájékoztatott a szálloda marketing- és értékesítési igazgatója.
Virágné Németh Eszter elmondta: a szállodától néhány kilométerre elhelyezkedő Garabonciás farm eddig csak a 68 szobás hotel „éléskamrájaként” működött, valamint a lovas szekérrel odaérkező vendégeknek kínált lovaglást és állatsimogatást. A Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség a szálloda itt épülő, mintegy 100 millió forintos kalandparkjának megvalósításához 50 százalékos vissza nem térítendő támogatást ítélt meg.
A Garabonciás Történelmi Kalandpark a magyar honfoglalás, a török hódoltság kora és a magyar népmesevilág népszerűsítését, játékos formában történő felelevenítését tűzte ki célul. Már elkezdődött a végvári játékoknak helyet adó palánkvár alapozása, de épül majd a hét vezérnek szentelt jurtatábor és kiállítótér, lesz természetes anyagokat hasznosító kézműves ház, íjászpálya, lovaspálya, valamint állatbemutató és sajtkészítő látványüzem is.
Mint Virágné Németh Eszter elmondta, a beruházással azt is szeretnék elérni, hogy a Zalakarosra érkező turistáknak szóló kínálatot bővítsék, és az ide érkezők több időt töltsenek el a térségben.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.
