Hírek
2018. Augusztus 02. 10:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Kenőpénzért nem ellenőrizte a kamionokat két tompai határőr

Hivatali vesztegetés elfogadása miatt vádat emelt a Kecskeméti Járási és Nyomozó Ügyészség két pénzügyőr ellen, aki 2016 augusztusában a tompai határátkelőhelyen kilépő teherautókat kenőpénz fejében nem ellenőrizte
– közölte a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-vel. A közleményben azt írták, a két pénzügyőr főtörzsőrmesterként és törzszászlósként teljesített szolgálatot, feladatuk a nemzetközi áru- és utasforgalom, az árut tartalmazó raktér, a csomagolás sértetlenségének, azonosítási jeleinek és a vámzár ellenőrzése és a szállítóeszközök rendszámának, konténerszámának vizsgálata volt. Továbbá meg kellett állapítaniuk, hogy a raktéren kívül található-e áru, valamint a vámterületre be- és kilépő, üresnek jelzett szállítóeszköz valóban az-e.
A vádlottak augusztus 25-én a kilépő teherforgalom okmánykezelését és szemlészi tevékenységet végeztek a kilépő oldali sáv záró-ellenőrző fülkéjében. Ennek során a főtörzsőrmester 41, a törzszászlós 29 esetben önállóan, 32 jármű esetében együttesen végezték a járművek, áruk végponti ellenőrzését, valamint Szerbiába történő kiléptetését - olvasható a közleményben.
A főtörzsőrmester az általa kiléptetett 73 teherjármű közül egy, társa a kiléptetett 61 jármű közül három esetben végzett vizsgálatot - tették hozzá.
A vádlottak a kiléptetett tehergépjármű vezetőjétől legalább öt eurót fogadtak el azért, hogy az ellenőrző vizsgálatot ne végezzék el. Az átvett készpénzt a szemlész fülkében lévő lemezkazettába tették, amelyből a lebukásukkor egy 10 eurós és kilenc 5 eurós bankjegy került elő – írták.
Az ügyészség a szabadlábon lévő vádlottakat mint társtetteseket hivatali vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani
2025. Április 05. 07:56, szombat | Belföld
Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai
Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.