Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2017. Október 16. 12:46, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Két embert őrizetbe vettek a zsámboki gyilkosság ügyében

Két embert őrizetbe vettek a zsámboki gyilkosság ügyében

Két embert vettek őrizetbe a Zsámbokon holtan talált idős nő meggyilkolása ügyében: egy 24 éves férfit emberöléssel, egy fiatalkorút pedig bűnpártolással gyanúsítanak

- közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság (PMRFK) hétfőn a rendőrség honlapján. A PMRFK vasárnap közölte, reggel kaptak bejelentést arról, hogy egy idős nőt holtan találtak zsámboki otthonában. Az első adatok szerint halálát idegenkezűség okozta. A gödöllői rendőrök a bejelentés után két órán belül Zsámbokon igazoltattak, majd előállítottak egy 24 éves encsi férfit.

A rendőrség hétfői közlése szerint a bűncselekmény elkövetésével a vasárnap előállított P. János gyanúsítható. A nyomozás adatai szerint a 24 éves férfi vasárnapra virradó éjszaka a 88 éves sértettet olyan súlyosan bántalmazta, hogy a nő a helyszínen meghalt.

A közlemény szerint a férfit a nyomozók emberölés gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként, majd őrizetbe vették. Az üggyel összefüggésben a rendőrök előállítottak vasárnap Zsámbokról egy hernádnémeti fiatalkorút is, akit bűnpártolás gyanúja miatt hallgattak ki gyanúsítottként, majd őt is őrizetbe vették.

A további eljárást a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szakértők bevonásával folytatja le.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére