Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2013. Október 06. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu

Kibertámadás: 2,9 millió felhasználó adatait lopták el

Kibertámadás: 2,9 millió felhasználó adatait lopták el

Kibertámadás nyomán közel 3 millió Adobe felhasználó adatához fértek hozzá, melyek között bankkártyaszámok és jelszavak is szerepelnek.

Súlyos kibertámadás áldozata lett az Adobe. Az elkövetők 2,9 millió felhasználó adatát szerezték meg, ugyanis hozzáfértek a titkosított jelszavakhoz és az Adobe-azonosítókhoz. A cég szerint az ellopott adatok között hitel- és bankkártyaszámok jelszavai, illetve lejárati dátumai is szerepelnek.

A támadásnak köze lehet a szintén nemrégiben történt esethez, amikor több Adobe-alkalmazás forráskódját szerezték meg az elkövetők.

Az Adobe szerint ugyanakkor nem valószínű, hogy a támadók képesek lennének pénzt szerezni az ellopott adatok felhasználásával, ennek ellenére minden, az ügyben érintett személynek törlik az eddigi jelszavát, és új beállítására kötelezik a felhasználót. Az ügyben már szövetségi tisztviselők is nyomoznak, őket az Adobe igyekszik minden lehetséges ponton segíteni, hogy minél hamarabb meglegyenek az elkövetők.

Címkék: Adobe, kibertámadás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld

ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése

Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése

2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld

Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután

Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld

Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén

Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal