Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2018. Június 19. 07:23, kedd | Külföld
Forrás: mti - fotóillusztráció:pixabay

Kigyulladt a szaúdi válogatottat szállító repülőgép

Kigyulladt a szaúdi válogatottat szállító repülőgép

Kigyulladt, de biztonságosan landolt az a repülőgép, amely az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon szereplő szaúd-arábiai válogatottat szállította hétfőn.

A közel-keleti ország labdarúgó-szövetségének közleménye szerint a lángok akkor csaptak fel a motortérből, amikor az orosz légitársaság által üzemeltetett 12 éves Airbus landolni készült Rosztovban.

"Mindenkit megnyugtatunk: küldöttségünk minden tagja biztonságban van a motor kisebb műszaki hibáját követően" - áll a szövetség honlapján. Az eset során senki nem sérült meg.

Szaúd-Arábia a világbajnokság csütörtöki nyitómérkőzésén 5-0-ra kikapott Moszkvában a házigazda Oroszországtól, szerdán pedig Uruguay ellen lépnek pályára Rosztovban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld

Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere

Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.

2026. Február 19. 15:00, csütörtök | Külföld

XIV. Leó pápa hamvazószerdán a lángokban álló világ hamvairól beszélt