Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2021. Február 23. 18:03, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kivont a forgalomból két barackpálinkát az élelmiszerlánc-biztonsági hivatal

Kivont a forgalomból két barackpálinkát az élelmiszerlánc-biztonsági hivatal

Élelmiszerbiztonsági szempontból megfelelt az előírásoknak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) által vizsgált 23 barackpálinka, de minőségi okok miatt két terméket kivontak a forgalomból.

A Nébih keddi közleménye szerint a Szupermenta termékteszt során kiderült, hogy két barackpálinka esetében a tényleges alkoholtartalom eltért a jelölésen szereplőtől, egy esetben alacsonyabb, egy esetben pedig magasabb értéket mutattak ki a laboratóriumi vizsgálatok. Az eltérés miatt mindkét pálinkát kivonták a forgalomból, előállítójukat szankcionálták és kötelezték a termékek visszagyűjtésére a kereskedelemből.

A két terméknél a gyártmánylapok hitelesítésével kapcsolatban is megállapítottak hiányosságokat az ellenőrök.

A Nébih tájékoztatása szerint összesen hét barackpálinka tért el kisebb-nagyobb mértékben az előírásoktól. A forgalomból kivont két termék mellett másik két termék gyártóját a gyártmánylap hitelesítésére vonatkozó hiányosságok miatt a hatóság figyelmeztetésben részesítette és a jogsértés megszüntetésére kötelezte. Egy esetben kisebb, a jelöléssel összefüggő hiányosság megszüntetésére hívták fel a gyártó figyelmét a szakemberek.

Két, a forgalmazásban érintett kereskedelmi üzletláncra nyomonkövetési hiányosságok miatt élelmiszerlánc-felügyeleti bírságot szabtak ki, együttesen 100 000 forint értékben - közölte az élelmiszerlánc-biztonsági hivatal.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról