Hírek
2019. December 19. 14:10, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Kommandósok csaptak le a tiltott potencianövelőkkel, kokainnal és csempészcigivel lebukó bűnbandára

Egy cigarettacsempész bűnszervezetnél tartottak házkutatást a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai a napokban, de az adózatlan cigi mellett kábítószert és ötvenmillió forint értékű tiltott potencianövelőt is találtak.
A NAV kommandósokkal szállt ki a helyszínre, mivel a bűnbanda vezetője egyszer már intézkedő pénzügyőrökre támadt.
A NAV nyomozói a helyszíneken több mint húszmillió forint értékben, összesen 1500 karton adójegy nélküli cigarettát, csekély mennyiségű kokaint, illetve körülbelül ötvenmillió forint értékű tiltott potencianövelőt találtak. A bűnszervezet irányítóit a NAV speciális bevetési egysége fogta el, mert egyikük korábban pénzügyőrökre támadt, autóval próbálta elütni az intézkedő NAV-osokat – közölte közleményében az adóhatóság.
A házkutatásokon a NAV munkatársai aranyékszereket, luxusórákat, valamint több millió forint készpénzt is foglaltak a költségvetésnek okozott kár megtérítésére.
A nyomozás különösen nagy értékre, üzletszerűen elkövetett orgazdaság miatt folyik. Mivel az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet szakvéleménye szerint a lefoglalt potencianövelők hamisak voltak, a gyanúsítottaknak egészségügyi termék hamisítása miatt is felelniük kell. A bíróság a bűnszervezet vezetői közül az egyik letartóztatását, egy másik bűnügyi felügyeletét rendelte el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:35, szerda | Belföld
Ennyit nőttek az árak a KSH szerint
2025. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 4,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Júliushoz viszonyítva átlagosan nem változtak az árak - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Szeptember 10. 07:34, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést írt alá a Shell-lel
Magyarország hosszú távú földgázvásárlási szerződést ír alá a Shell energiaipari konszernnel, ami a már meglévő energiaforrások megőrzése mellett lehetővé fogja tenni újak bevonását is hazánk ellátásába
2025. Szeptember 10. 07:31, szerda | Belföld
Böröndi Gábor: Magyarországon zajlik a legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025
A NATO-tagállamok közül jelenleg Magyarországon zajlik a legnagyobb és legösszetettebb katonai művelet, az Adaptive Hussars 2025 (ADHU25) - mondta a Honvéd Vezérkar főnöke a Bács-Kiskun vármegyei Fajszon kedden.
2025. Szeptember 10. 07:00, szerda | Belföld
Rekordszámú e-rollerbaleset a nyári hónapokban – minden ötödik gyermek fejsérüléssel került a Bethesda Gyermekkórházba
A Bethesda Gyermekkórházban idén március és szeptember között 202 gyermeket kellett ellátni elektromos rollerrel összefüggő baleset miatt.