Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2011. November 14. 14:12, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Komoly bejelentés előtt a hazánkban is tevékenykedő óriás

Komoly bejelentés előtt a hazánkban is tevékenykedő óriás

Az UniCredit vezérigazgatója hétfő délután, 16 órakor tart sajtótájékoztatót, amelyen – a forrás szerint – 3 éves stratégiai tervet jelent be Federico Ghizzoni.

Eszközértékét tekintve Olaszország legnagyobb bankja, a magyarországi érdekeltséggel is rendelkező UniCredit várhatóan 7,5 milliárd eurós részvényesi tőkebevonást, több ezer fős létszámleépítést és a londoni értékesítési és kereskedési üzletág értékesítését jelenti be hétfői sajtótájékoztatóján – írta hétfőn a Reuters brit hírügynökség banki forrásokra hivatkozva.

Az Európai Bankhatóság számításai szerint az UniCreditnek mintegy 7,4 milliárd eurós pótlólagos tőkebevonásra van szüksége az európai vezetők által előírt szigorúbb banki tőkemegfelelési kritériumok teljesítéséhez. Az olasz jegybank mindazonáltal már engedélyezte mintegy 2,4 milliárd eurónyi hibridtőke beszámítását.

A forrás a hírügynökségnek elmondta: vélhetően 2012 első negyedévében kerülhet sor a részvénykibocsátásra, a tulajdonhányaddal rendelkező piaci szereplők 40 százalékos diszkontárfolyam mellett tennének be új tőkét a bankba.
A Reuters értesülései szerint a vezérigazgató bezárná londoni részvényértékesítési és kereskedési üzletágát, és világszerte 5 ezer fős létszámleépítést hajtana végre.

A források szerint a kisebb, kelet-európai leányvállalatok értékesítése is a tárgyalóasztalon van, bár Ghizzoni már többször hangsúlyozta: a török és a lengyel bankoktól nem válik meg az UniCredit.

Az UniCredit magyarországi tevékenysége változatlanul és biztonságosan folytatódik – erről a magyarországi UniCredit Bank tájékoztatta az MTI-t hétfőn. Mint közölték, a fiókhálózat bővítési terveiket egyelőre ugyan befagyasztották, de egyéb fejlesztéseik zavartalanul folynak. Közleményükben hozzáteszik: tevékenységük és ügyfeleik biztonságát az is szavatolja, hogy az UniCredit minden hazai és nemzetközi elvárást meghaladó, Magyarországon a második legerősebb tőkemegfelelési mutatóval rendelkező bank.

A pénzintézet hétfőn hozza nyilvánosságra harmadik negyedévi eredményeit. Az UniCredit papírjaival 4,42 százalékos pluszban kereskedtek hétfő reggel a milánói értéktőzsdén. Az elmúlt egy évben 49,34 százalékkal esett a bank részvényárfolyama.

Címkék: bankok, UniCredit

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.