Hírek
2011. Július 18. 07:21, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Könnyítik a bekamerázás szabályait
Egy törvénymódosítással egyszerűbbé válik a társasházak bekamerázása. Eddig a lakók 100 százalékának belegyezése szükségeltetett a biztonsági eszköz felszereléséhez, mostantól azonban elég a minősített többség.
A közrádió összeállításából kiderül, hogy a társasházak bekamerázásához eddig az adatvédelmi törvény volt az irányadó, ez viszont a lakók száz százalékának az egyetértéséhez kötötte az eszközök használatát.
Egy nagy épületben viszont lehetetlen beszerezni minden lakó beleegyezését, mert vannak például külföldi tulajdonosok, akik nem is az országban élnek, de sokan mások is csak befektetési szándékkal vesznek lakást, szóval nem lehetséges száz százalékos közgyűlést összehozni.
Egy törvénymódosítással azonban egyszerűbbé válik a bekamerázás, elég a döntéshez a minősített többség. De kamerákat csak bűncselekmények megelőzésére, vagyon- és személyvédelmi céllal szabad felszerelni, és csak akkor, ha a védelem másképp nem oldható meg. Ezzel egyidejűleg el kell fogadni egy adatkezelési szabályzatot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
2026. Július 07. 14:00, kedd | Belföld
Kármán András: a hét második felében megteszik az utolsó uniós jogi lépést az uniós források hazahozatala érdekében
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit
A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
