Városlista
2025. május 24, szombat - Eszter

Hírek

2014. Május 11. 06:00, vasárnap | Belföld

Korábban nyugdíjba? Kiváltható az idő a hátralévő járulék befizetéssel?

Korábban nyugdíjba? Kiváltható az idő a hátralévő járulék befizetéssel?

Ha korábban szeretne nyugdíjba menni, akkor kifizetheti-e egyben a hátralévő járulékot, illetve ez befolyásolja-e a nyugdíj összegét – ezt kérdez a jogi szakértőtől egy olvasó. Ne feledje, joga van kérdezni.

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!

54 éves közalkalmazotti munkakörben dolgozó nő vagyok, 3 év múlva lesz meg a 40 év szolgálati időm ahhoz hogy elmehessek nyugdíjba. Azt szeretném kérdezni van-e olyan lehetőség arra, hogy előbb nyugdíjba mehessek olyan módon ha egyben kifizetem 1 vagy 2 év összes járulék összegét? Ha van ilyen lehetőség a kiszámolt nyugdíj összegét mennyire fogja ez a lehetőség befolyásolni?

Válaszát előre köszönöm.

2014. 04. 17.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Sajnos a korábbi évek törvénymódosításai miatt minden előrehozott nyugdíjba menetelt érintő jogszabályt megszüntettek, így öregségi nyugdíj kizárólag az öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekor állapítható meg. Ezért előrehozott nyugdíj 2014-ben sem kérhető már azzal azonban, hogy minden nő a 40 év szolgálati idő elérését követően igényelhet öregségi nyugdíjat, amelyből azonban 32 évnek keresőtevékenységnek kell lennie.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon, a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
Tisztelettel,
dr. Ócsai József
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld

HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén

Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn

2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása

Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól

2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld

NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett

Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.

2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld

Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell

A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon