Hírek
2022. Május 25. 12:06, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Kővel akarta feltörni a kocsit, az arcába pattant vissza - videó

Arcon ütötte a visszapattanó kő a kocsifeltörőt – a XVIII. kerületi rendőrök elfogták. Több járművet is ellopott és feltört.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság XVIII. Kerületi Rendőrkapitánysága lopás miatt folytat eljárást egy 30 éves dunaharaszti férfi ellen, aki a gyanú szerint a február 17. éjjel a főváros XVII. és XVIII. kerületében két kocsit tört fel, melyek közül az egyiket ellopta, valamint egy motorkerékpárt is eltulajdonított. A tolvaj a járművekben tárolt dolgokra is lecsapott – közölte a rendőrség.
Egy biztonsági kamera rögzítette azt az autófeltörőt, aki február 18-án Rákosmente városrészben egy jókora terméskővel esett neki a jármű egyik ablakának, de a lepattanó kő a tolvaj arcába csapódott vissza. A járművet végül nem sikerült kinyitnia, de abban kisebb kárt okozott.
A rendőrök a felvételen látható férfit F. Gáborként azonosították, aki a nyomozás adatai szerint a kérdéses éjjel a kerületből egy motort, két másik autóból masszázságyat, autósrádiót és egy bárszéket, míg a XVIII. kerületből egy autót is ellopott. A kétkerekűt a rendőrök később megtalálták, ám F. Gábor felkutatása érdekében május 9-én elfogatóparancsot adtak ki.
A férfit a XVIII. kerületi rendőrök Vecsésen végül elfogták, majd a XVIII. kerületi kapitányságra állították elő, ahol egyrendbeli lopás vétség, egyrendbeli lopás vétség kísérlet, valamint egyrendbeli lopás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként. F. Gábor érdemi vallomást nem tett, de a terhére rótt bűncselekmények elkövetését tagadta. A nyomozók a férfi őrizetbe vétele mellett előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására, amit a bíróság elrendelt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.
2025. Április 09. 07:33, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyjuk, hogy a vámháború letérítsen minket az adócsökkentés útjáról!
A vámháború nem akadály, megcsináljuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán kedden.
2025. Április 09. 07:32, szerda | Belföld
Amerikai nagykövet: egy potenciális aranykor előtt állunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Egy potenciális aranykor előtt állunk az amerikai-magyar kapcsolatokban, amelynek alapját a két ország vezetői közti szoros kapcsolat adja