Hírek
2015. December 28. 07:47, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Közvetett módon háborúkat pénzelhetnek a fogyasztók

A Védegylet egy kampánnyal arra akarja felhívni a figyelmet, hogy egyes fogyasztási cikkek megvásárlásával közvetve háborús konfliktusokat pénzelhetnek az emberek.
Újszászi Györgyi, a civil szervezet projektvezetője az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában arról beszélt, hogy Magyarországon is elérhető számos olyan hétköznapi termék, amelynek alapanyagai háborús övezetekből származhatnak. Ilyen alapanyag lehet például az arany, az ón, a wolfram vagy a tantál.
A szervezet ezért egyrészt a gyártók figyelmét szeretné felhívni arra, hogy ezeket a bányászott ásványokat olyan helyekről szerezzék be, amely konfliktusmentes övezetnek tekinthető, másrészt a vásárlókat is arra buzdítják, hogy a következő vásárlásuk alkalmával erre is legyenek tekintettel.
Megemlítette, hogy az Európai Unió is kezdeményezett egy olyan szabályozást, amely kötelezné a gyártókat, hogy tanúsítvánnyal ellátott ásványokból készítsék termékeiket.
A projektvezető elmondása szerint ugyanakkor a konfliktusövezetből származó ásványok teljes bojkottja hátráltatná azokat az embereket, akik csak ezekben a bányákban tudnak dolgozni, ezért átmeneti időszakot és segélyeket javasolnak az ott dolgozók számára addig, amíg a munkahelyük meg nem szerzi a biztonságos besorolást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt
2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld
Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül
Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal