Hírek
2020. Április 19. 07:21, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kutatás-fejlesztést támogató tagállami programokat hagyott jóvá az Európai Bizottság

Kutatás-fejlesztést segítő tagországi programokat hagyott jóvá az Európai Bizottság, köztük azt a magyar csomagot, amelynek keretében a szektor dolgozói 31,5 milliárd forint összegű bértámogatást kapnak.
Az új típusú koronavírus-járvány által érintett ágazatokban tevékenykedő kutatók megsegítését célzó magyarországi programot az állami támogatásokra vonatkozóan nemrég elfogadott ideiglenes keretszabályok alapján hagyta jóvá a brüsszeli testület.
A bizottság értékelése szerint az intézkedés szükséges, megfelelő és arányos a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak kezeléséhez.
"A magyar program támogatást nyújt a kutatóknak és a vállalatoknak ahhoz, hogy a járvány alatt és után is folytathassák kutatás-fejlesztési tevékenységeiket. A munkahelyek fenntartása az innovatív ágazatokban rendkívül fontos az európai gazdaság számára ahhoz, hogy a válság után újra erős lábakon állhasson. Együttműködünk a tagállamokkal annak érdekében, hogy ez az uniós szabályokkal összhangban történjen" - írta Margrethe Vestager versenypolitikáért felelős ügyvezető alelnök.
Az Európai Bizottság emellett engedélyezte azt a portugál tervezetet is, amelynek keretében Lisszabon 140 millió euróval támogatja a koronavírus-járvány elleni küzdelemmel kapcsolatos kutatás-fejlesztési beruházásokat, például az oltóanyag előállításán dolgozó vagy a lélegeztetőgépeket, védőfelszereléseket gyártó cégeket.
Vestager hangsúlyozta: a megfelelő felszerelések és gyógyszerek kifejlesztésének és gyártásának felgyorsítása elsődleges fontosságú.
Jóváhagyták végezetül a halászati szektor támogatására szolgáló, négymillió eurós horvát intézkedéscsomagot, valamint a kis- és középvállalkozások megsegítését célzó osztrák kezességvállalási programot is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter
2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld
A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén
A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből
2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld
Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra
A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.
2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld
Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része
Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).