Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2013. Április 18. 15:22, csütörtök | Sport
Forrás: MTI

Labdarúgó NB I - Hemingway kilátásba helyezte a Kispest-szektor bezárását

Labdarúgó NB I - Hemingway kilátásba helyezte a Kispest-szektor bezárását

George F. Hemingway, a labdarúgó OTP Bank Ligában hatodik Budapest Honvéd tulajdonosa a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottságának szerdai büntetése nyomán kilátásába helyezte, hogy bezárják az álló, úgynevezett Kispest-szektort a Bozsik Stadionban.

A piros-feketéket a Ferencváros elleni keddi bajnoki mérkőzésen történt "cigányozás" miatt 400 ezer forintra büntette az MLSZ illetékes bizottsága.
"A megengedhetetlen és büntetendő rigmusok eredete az álló, úgynevezett Kispest-szektor. Sajnálatos, hogy a legkitartóbb, leghangosabb, legértékesebb szurkolóink közül is sokan ide váltják a jegyüket - áll George F. Hemingway MTI-hez eljuttatott csütörtöki közleményében, amelyet a klub honlapján is felolvasott videóüzenetben. - Amennyiben a szombati, vagy akármelyik utána követező hazai mérkőzésen ismét előfordul, hogy e szektorból megengedhetetlen rigmusok rontják el a többiek szórakozását, a következő mérkőzésre ezt a szektort lezárjuk, és kizárólag a hazai ülőtáborba árulunk jegyeket."
Hemingway hozzátette: nehéz szívvel hozta meg ezt a döntést, hiszen tudja mennyit segít a csapatnak a kispesti ultrák buzdítása, ugyanakkor úgy véli, el kell választaniuk a pozitív dolgokat a megengedhetetlentől.
A sportvezető elmondta, 2009 nyarán Orbán Viktorral egyeztetett a magyar labdarúgás helyzetéről, s akkor egyetértettek abban, hogy a legfontosabb a futballkultúra visszaállítása Magyarországon. Hemingway szerint az objektív felelősség - amely alapján a klubok viselik a felelősséget a szurkolóik viselkedéséért - az egyetlen út a futballkultúra visszaállítására a stadionokban.
A Ferencvárost kedden 1-0-ra legyőző Honvéd jelenleg a hatodik helyen áll a bajnokságban, hátránya mindössze négy pont a harmadik Videotonnal szemben. A kispesti együttes szombaton a Kecskemétet fogadja.

Címkék: Labdarúgás-NBI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 12:00, kedd | Sport

Magyar-kazah - Nagy potenciállal rendelkező fiatalok lépnek pályára a kazahok ellen

Az a prioritás, hogy a finnekkel szembeni meccs utolsó 20 percében történtek ne ismétlődjenek meg kedden a kazahok elleni mérkőzésen

2026. Június 08. 12:00, hétfő | Sport

Magyar-kazah - Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben

Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben.

2026. Június 08. 07:09, hétfő | Sport

Női kézilabda BL - A Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz

Albek Anna és Vámos Petra csapata, a francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét.

2026. Június 07. 12:00, vasárnap | Sport

Premier League - Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál

Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói.