Hírek
2017. Október 12. 14:15, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Lezuhant egy vadászgép egy spanyol ünnepi parádén

Lezuhant egy vadászrepülő a spanyol nemzeti ünnep alkalmából tartott madridi katonai felvonulás után a Los Llanos-i légibázisnál csütörtökön - közölte a spanyol védelmi minisztérium.
Az Eurofighter típusú repülőgép az ünnepség után visszafelé tartott a fővárostól mintegy 300 kilométerre lévő támaszpontra, amikor a baleset - egyelőre ismeretlen okból - bekövetkezett.
A védelmi minisztérium tájékoztatása szerint a lezuhant gép pilótája életét vesztette.
A katonai felvonuláson a spanyol légierő 78 repülőgépe és helikoptere vett részt. Köztük négy Eurofighter repült kötelékben a madridi belváros felett, és egyikük szenvedett balesetet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld
Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben
Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez
2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését
Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.