Hírek
2018. Július 08. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Magas a csalánfélék pollenkoncentrációja
Egész hétvégén magas lesz a csalánfélék pollenkoncentrációja - számolt be az M1 aktuális csatorna Híradója szombat délután.
A közegészségügyi intézet tájékoztatása szerint az allergén gombák spóraszáma elérheti a nagyon magas szintet is - tették hozzá.
Az Országos Közegészségügyi Intézet Facebook oldalán kitért arra is, a pázsitfűfélék virágporának koncentrációja várhatóan alacsony-közepes lesz, de helyenként elérheti a magas szintet. A pázsitfűfélékre érzékeny allergiások figyelmét felhívták arra is, hogy a hirtelen kialakuló zivatarok során roncsolódó pollenszemek esetenként asztmatikus tüneteket is kiválthatnak.
Az útifű virágpora alacsony-közepes koncentrációban lehet jelen. A lórom, a libatopfélék, valamint a kevésbé jelentős allergének közül a hárs és a kenderfélék pollenkoncentrációja általában alacsony marad - olvasható a tájékoztatóban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 06. 15:00, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról
Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium.
2026. Július 06. 14:00, hétfő | Belföld
Egészben kiemelték és elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő régi vasúti hidat
A Déli Körvasút fejlesztésének részeként egyben kiemelték, majd elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő, közel nyolcvanéves vasúti híd teljes acélszerkezetét
2026. Július 06. 13:00, hétfő | Belföld
Sulyok Tamás: a tizenhetedik alkotmánymódosítás javaslata nincs összhangban a jogállamisággal
2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten
Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.
