Hírek
2021. December 02. 08:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Magyarország az első a beadott harmadik oltások uniós rangsorában

Magyarországon a legmagasabb azoknak az aránya, akik megkapták a harmadik oltást az Európai Unióban - derül ki a kormány közösségi oldalára szerdán feltöltött táblázatból.
A táblázat szerint Magyarországon a beadott harmadik oltások aránya 26,19 százalék, ez a legmagasabb az uniós országok összehasonlításában.
Az uniós átlag 10,5 százalék. Négy ország nem közölt adatokat.
Húsz százalék feletti a harmadik oltást felvettek aránya Máltán (23,42 százalék) és Ausztriában (22,11 százalék).
A többi tagországban 20 százalék alatt van azoknak az aránya, akik megkapták a harmadik oltást: Írországban 16,17 százalék, Szlovéniában 14,14 százalék. Belgiumban 14,07 százalék, Dániában 14,06 százalék, Észtországban 13,48 százalék, Görögországban 12,8 százalék. Németországban a lakosság 12,48 százalékát, Cipruson 11,94 százalékát, Portugáliában 11,86, Luxemburgban 11,39 százalékát oltották be a harmadik adag vakcinával. Franciaországban és Olaszországban egyaránt 10,86 százalék ez az arány, Litvániában 10,81 százalék, Spanyolországban 10,44 százalék.
Tíz százalék alatti a harmadik oltást felvevők aránya Csehországban (8,18 százalék), Romániában (8,1 százalék), Svédországban (7,57 százalék), Lengyelországban (7,47 százalék), Finnországban (4,76 százalék) és Bulgáriában (1,43 százalék).
A táblázat szerint Hollandia, Horvátország, Lettország és Szlovákia nem közölt adatot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt