Hírek
2012. Május 08. 07:19, kedd |
Sport
Forrás: mno.hu / MTI
Magyarország pályázik a világbajnokság megrendezésére
A Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) pályázik a jövő évi divízió I-es világbajnokságra.
Kovács Csaba alelnök az MTI-nek hétfőn elmondta: az elnökség döntött a kandidálásról, arról a rendezési jog elnyerése után határoz, hogy melyik városban lesznek a mérkőzések. A szóba jöhető két csarnok a budapesti Papp László aréna és a debreceni Főnix Csarnok. A nemzetközi szövetség (IIHF) várhatóan jövő pénteken, Helsinkiben dönt a helyszínről.
Magyarország eddig négy divízió I-es vb-nek adott otthont: 2002-ben Székesfehérvár és Dunaújváros, 2003-ban és 2011-ben Budapest, 2005-ben pedig Debrecen volt a rendező.
A tornáról az első két helyezett jut fel a 16-os elitbe, az utolsó pedig kiesik a divízió I B osztályába.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 07:31, péntek | Sport
Férfi kézilabda BL - Kínos veszprémi vereség a csoportkör zárásán
A Veszprém házigazdaként 38-33-ra kikapott a dán Aalborg HB-től csütörtökön a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, és fennállása legrosszabb csoportkörét zárta hét-hét győzelemmel és vereséggel.
2026. Március 13. 07:23, péntek | Sport
Európa-liga - Kétgólos ferencvárosi győzelem és előny a nyolcaddöntőben
A Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Bragát a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntős párharcának csütörtöki első mérkőzésén, így jó helyzetben utazhat Portugáliába a jövő szerdai visszavágóra.
2026. Március 12. 10:00, csütörtök | Sport
Európa-liga - Keane: papíron esélyesebb a Braga, de nyerni akarunk
2026. Március 11. 10:00, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Egygólos előnyben Sallaiék Szoboszlaiékkal szemben
Sallai Roland csapata, a Galatasaray hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló Liverpoolt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.
