Hírek
2012. Február 11. 15:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Malév: napokon belül indulhat a felszámolás

Napokon belül elrendelheti a bíróság a Malév felszámolását. A cégnél bejelentették: csoportos létszámleépítést hajtanak végre, amelynek részeként több mint kétezer munkavállalót elbocsátanak.
A Fidesz frakcióvezetője szerint jelenleg nincs esély a cég újraindítására, a rendkívüli vagyonfelügyelő azonban lehetségesnek nevezte egy új nemzeti légitársaság létrehozását. Eközben újabb két lízingelt repülőgép szállt el a Malév kötelékéből - írja a Magyar Hírlap.
Varga Jenő, a cég rendkívüli vagyonfelügyelője azt mondta, a Malév összes kötelezettsége február elsején meghaladta a 120 milliárd forintot, beleértve a kisebbségi tulajdonos, az orosz VEB Bank 120 millió eurós követelését. A Budapest Airportnak 14 millió euróval tartozik a Malév. Varga Jenő lehetségesnek nevezte egy új nemzeti légitársaság létrehozását. Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője viszont azt mondta: „Jelenleg nincs olyan megoldás, amely pozitív választ adna arra a kérdésre, lesz-e új nemzeti légitársaság.” Tegnap hivatalosan is bejelentette a Malév: 2600 munkavállalójából csoportos létszámleépítés keretében 2080-at elbocsát.
Közben a kormány módosította a rendkívüli intézkedésekről szóló rendeletét: a kártalanítás és segítségnyújtást végzők közé bevonják a Malév Air Tours Kft.-t és a Malév GH Földi Kiszolgáló Zrt.-t. Továbbá a hoppon maradt utasoknak az a kiadása téríthető meg, amely a menetjegyek más járatra vagy járatokra történő átfoglalásával,menetjegy vásárlásával vagy más közlekedési mód igénybevételével kapcsolatban felmerült. Megtéríthetők a várakozás ideje alatti étkezés és a frissítők, esetleges szállodai szolgáltatás, s a reptér és a szállás közötti szállítás arányos költségei.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon
2025. Május 23. 07:22, péntek | Belföld
OGY - A jövő évi költségvetés megalapozásáról és az adótörvényekről is tárgyal a parlament
A jogi személyekről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adószabályokról és a nemzeti bankról szóló törvény módosításáról is tárgyal pénteki ülésén az Országgyűlés.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.