Hírek
2019. Május 31. 15:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Már csaknem 750 kilométeren van árvízvédelmi készültség
Az országban jelenleg 749,3 kilométeren van elrendelve árvízvédelmi készültség – közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) pénteken az MTI-vel.
A Duna árhullámának tetőzése pénteken reggel a szigetközi szakaszon járt, a vízállások lényegében a vártnak megfelelően alakultak. Nagybajcson jelenleg árad a Duna, ott reggel 546 centiméter volt a vízállás, az elsőfokú készültségi szint alá vasárnap csökkenhet a vízszint. Komáromnál a reggeli vízállás 511 centiméter volt. A folyó itt is árad, az elsőfokú készültségi szintet meghaladta az árhullám, és tetőzéskor 520-530 centiméter közé várják. Budapestnél a tetőzés szombaton, az alsó rakpartok szintjénél alacsonyabb, 590 centiméter körüli értékkel várható.
Az osztrák szakasz vízjárása alapján az apadás aránylag gyorsnak ígérkezik, a 400 centiméteres szint elérése a jövő hét közepére valószínűsíthető.
A Tisza árhullámának hosszan elnyúló tetőzése a Tisza-tó térségében jár. A Kisköréig tartó szakaszon az elsőfokú értékek feletti, Kisköre alatt várhatóan azokat csak megközelítő, illetve helyenként elérő tetőzések várhatóak.
A mellékfolyók közül a Túr, a Kraszna, a Sajó-Hernád, a Zagyva-Tarna és a Körösök vízrendszerén is kisebb-nagyobb árhullámok indultak el, melyek hatására csütörtökön a Tarnán Tarnaméránál a harmadfokú készültségi szintek fölé emelkedett a víz. Itt már megindult az apadás, de a víz szintje még estig a harmadfokú tartományban marad. A vízrendszer lejjebb lévő állomásain többfelé mérnek a másodfokú szinteket meghaladó értékeket, de a harmadfokú szint megközelítésének, esetleg elérésének csak Jászteleknél van realitása. A többi mellékfolyó közül a Fekete-Körösön Antnál a következő napokban a másodfokú készültségi szint feletti vízszintek várhatóak – írta az OVF.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai
Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.
2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.
2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben
A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
