Hírek
2024. Október 01. 06:00, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Már egymillióan használják a REpont alkalmazást
Már egymillió felhasználója van a kötelező visszaváltási rendszerhez fejlesztett REpont alkalmazásnak, a regisztrálók kétharmada júliusban és augusztusban csatlakozott
- közölte a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. hétfőn az MTI-vel.
Az összes visszaváltásnak csaknem 10-15 százalékában segít a REpont applikáció, amely hetek óta az internetes letöltőoldalak egyik legnépszerűbb alkalmazása a közlemény szerint. Az egyre általánosabb használat arra utal, hogy a vásárlók körében népszerű a visszaváltási díjak azonnali átutalása, amelyre Európán belül csak Magyarországon van lehetőség - tették hozzá.
Magyarországon eddig több mint 400 millió palackot, dobozt és üveget vittek vissza az új visszaváltási rendszer bevezetése óta, ezekből összesen 3 milliárd forintot utaltak át az ügyfelek bankszámláira. Az összegek jótékony célokra is fordíthatók, az alkalmazás a felhasználói igények alapján újabb funkciókkal bővülhet.
A visszaváltó pontok száma elérte a 3700-at, és a MOHU arra törekszik, hogy 3 éven belül az italcsomagolások legalább 90 százalékát újrahasznosíthassák Magyarországon - tájékoztattak a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 14:00, csütörtök | Életmód
Az év lepkéje 2026-ban a nagy tűzlepke
A lakossági internetes szavazás alapján a 2026-os év lepkéje a nagy tűzlepke lett - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szerdán az MTI-vel.
2026. Február 12. 07:24, csütörtök | Életmód
Révész Máriusz: katasztrofális állapotban vannak gyermekeink
Katasztrofális fizikai és mentális állapotban vannak gyermekeink az okoseszközök és a közösségi média miatt - mondta az aktív Magyarországért felelős államtitkár szerdán Békéscsabán.
2026. Február 11. 09:00, szerda | Életmód
Úton lenni boldogság - Díszbemutatón vetítették le a Hobóról szóló road movie-t
Díszbemutatón vetítették le kedden este a népszerű blues-rock előadóról, dalszerzőről, Hobóról készített, Úton lenni boldogság című road movie-t Budapesten, az Uránia Nemzeti Filmszínházban.
