Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2024. December 11. 07:28, szerda | Belföld
Forrás: MTI

MÁV: megújítják az IC-flottát

MÁV: megújítják az IC-flottát

A vasúttársaság megújítja az IC-flottát - írta Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója kedden, Facebook-bejegyzésében.

Kiemelte, egyre többen egyre többet utaznak társaságukkal, ezért bővíteni és korszerűsíteni kell a járműállományukat.

Hozzátette, ehhez három megoldás áll rendelkezésre, és mindegyikkel egyszerre élnek.

Először is felújítják azokat a járműveket, amelyek erre alkalmasak. Másodszor használt járműveket bérelnek, hogy enyhítsék a járműhiányt, és üzembiztosabbá tegyék a hazai vasúti közlekedést. Harmadik megoldásként pedig vadonatúj járműveket szereznek be.

Ez utóbbi esetében kedden hivatalosan is elindult 285 darab IC-kocsi beszerzési folyamata.

Előzetes piaci konzultációt hirdettek, amelynek keretében felmérik, melyik gyártó, milyen gyorsan, milyen feltételekkel tud a magyar vasúttársaságnak szállítani 2. osztályú termes kocsikat, 1. osztályú étkezőszakaszos, vezérlő- és termes kocsikat, továbbá alacsonypadlós, nagykapacitású kerékpárszállító és "poggyászkocsikat". Ez az összesen 285 kocsi adja majd a gerincét a magyar vasút néhány éven belül teljesen megújuló IC-flottájának - írta Hegyi Zsolt bejegyzésében.

Címkék: intercity, máv

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.