Hírek
2017. Május 02. 17:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Még három hónapig lehet fizetni a régi 2000 és 5000 forintossal
A régi - 2016 előtt kibocsátott - 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel még három hónapig, július 31-ig lehet fizetni, ugyanis azokat a Magyar Nemzeti Bank (MNB) július végén bevonja a forgalomból - emlékeztet a jegybank.
Augusztus 1-jétől már csak az idén márciusban megjelent, megújított barna színű 2000 és sárga 5000 forintos bankjegyekkel lehet fizetni a vásárlások során. A régi bankjegyeket a hitelintézeti és a postafiókokban három évig, a jegybankban pedig húsz évig - azaz 2037. július 31-ig - díjmentesen át lehet váltani azonos címletű törvényes fizetőeszközre.
Az MNB közölte: a 2000 és 5000 forintos bankjegyek cseréje kedvező ütemben halad. Ennek köszönhetően április végéig a 2000 forintos bankjegyeknek már közel a fele, az 5000 forintos bankjegyeknek pedig a 60 százaléka újakra cserélődött.
Pataki Tibor, a MNB készpénz-logisztikai igazgatóságának vezetője korábban elmondta, hogy a 2000 és 5000 forintosok teszik ki a forgalomban lévő összes hazai bankjegy 11,2 százalékát.
A forint bankjegyekkel kapcsolatos változásokról az MNB honlapjának Bankjegy és érme oldalán további naprakész, részletes információk érhetők el (https://www.mnb.hu/bankjegy-es-erme).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 22. 12:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem érkezik több azbeszt tartalmú kőzet Ausztriából
Péntektől leállítja az azbeszt tartalmú kőzet Magyarországra irányuló értékesítését az osztrák cég - közölte az élő környezetért felelős miniszter csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
2026. Május 22. 09:00, péntek | Belföld
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén
Napos, száraz, nyáriasan meleg idő várható a pünkösdi hosszú hétvégén, a csúcshőmérséklet a 30 Celsius-fokot is megközelítheti. A szél többfelé lesz élénk, olykor erős
2026. Május 22. 07:10, péntek | Belföld
Magyar Péter: jól haladnak a tárgyalások az uniós forrásokról
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
