Városlista
2025. július 8, kedd - Ellák

Hírek

2022. Június 10. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Megtorpant a balatoni ingatlanpiac, de az árak tovább emelkednek

Megtorpant a balatoni ingatlanpiac, de az árak tovább emelkednek

A Balatonnál is megtorpant az ingatlanpiac az elmúlt hónapokban, többek közt az ukrán háború, a választások és a drágulás miatt, az árak ugyanakkor tovább emelkednek

- közölte a Balla Ingatlan csütörtökön MTI-vel saját adatai alapján. Krausz Gábor, az ingatlanközvetítő siófoki irodájának szakmai vezetője a közlemény szerint kifejtette, a balatoni ingatlanpiacot most alapvetően a parti vagy part-közeli társasházak piaca határozza meg. Ebben a kategóriában az árak még mindig emelkednek.

A vevők elbizonytalanodását mutatja, hogy több alternatívát, olcsóbb ingatlanokat keresnek, akár a Balatontól 15-20 kilométeres távolságra található kisebb falvakban. Ennek hatására a falusi telkek és családi házak ára is emelkedésnek indult.

A keresett és jól árazott ingatlanok gyakorlatilag alku nélkül cserélnek gazdát, de kissé nőtt az eladáshoz szükséges idő. A kisebb, jó állapotú, vidéki családi házak, a használt partmenti lakások, valamint a nyaralóövezetek kisebb ingatlanjai hamar gazdát cserélnek, más kategóriákban azonban még reális ár esetében is akár hat hónapra nyúlhat az értékesítési idő - tette hozzá.

Az újépítésű ingatlanok körében is érzékelhető a magas árak miatti megtorpanás. Siófokon például az induló négyzetméterárak a partmenti, újépítésű lakásoknál 1,3-2,2 millió forint között alakulnak - jegyezte meg Krausz Gábor.

A Balla Ingatlan szerint hosszú távon még mindig kedvező befektetés egy balatoni ingatlan, annál is inkább, mert a bérleti piacon erős kereslet alakult ki, alig találni egy évre bérbe vehető ingatlant. Nincs igazán 150-200 ezer forint alatt hosszú távra kivehető lakás, kiadó házakból pedig még ilyen kínálat sincs, mivel mindenki nyaraltat - jelezték.

A Balla Ingatlan szakértője szerint rövidtávon arra lehet számítani, hogy az újépítésű ingatlanok nem lesznek olcsóbbak, az pedig kérdéses, hogy ilyen árak mellett hány új fejlesztés, építkezés indul. Várható a parttól távolabb fekvő ingatlanok további drágulása, a partközeli ingatlanok ára viszont már a csúcson, vagy annak közelében járhat - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.

2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld

Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei

A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.