Városlista
2026. március 2, hétfő - Lujza

Hírek

2012. Január 11. 12:47, szerda | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Menekülnek a kommunista országból

Menekülnek a kommunista országból

Az előző évhez képest 15 százalékkal több, mintegy 2700 észak-koreai szökött el hazájából és telepedett le Dél-Koreában 2011-ben – derül ki a szöuli országegyesítési minisztérium szerdai közleményéből.

Egészen pontosan 2737 észak-koreai szökevényt (70 százalékuk nő) regisztráltak a dél-koreai hatóságok tavaly, s ezzel átlépte a 23 ezret azoknak a száma, akik a sztálinista berendezkedésű Északról Délre menekültek az 1950–53-as koreai háború óta. A legtöbben, 2927-en 2009-ben érkeztek Dél-Koreába. Akik eljutnak oda, és menedéket kérnek, az ország teljes jogú állampolgárává válnak, valamint a szöuli kormány anyagilag támogatja őket abban, hogy új életet kezdhessenek.

A dél-koreai országegyesítési minisztérium szintén szerdán adott tájékoztatást arról: erre az évre mintegy 465 millió dollárnak megfelelő összeget különített el arra a célra, hogy emberbaráti segélyt nyújtson Észak-Koreának. A pénz nagy részét rizsre és műtrágyára költik, illetve természeti katasztrófa esetén a szükséges egyéb árukra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 02. 07:23, hétfő | Külföld

Dróntámadás érte az amerikai bázist Erbílben, ahol magyar katonák is szolgálnak

Dróntámadás érte az iraki Kurdisztán székhelyén, Erbílben üzemelő amerikai bázis egyik lőszerraktárát vasárnap - közölte a Clash Report hírportál az X-en.

2026. Március 01. 14:00, vasárnap | Külföld

Lezárják a Hormuzi-szorost

Az iráni Forradalmi Gárda közölte szombaton, hogy lezárják a hajóforgalom elől a Hormuzi-szorost, amelyen a világ tengeri olajforgalmának mintegy ötöde halad át.

2026. Március 01. 08:55, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Meghalt Irán legfőbb vezetője

Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán hivatalosan is megerősítette, hogy Ali Hamenei ajatollah, Irán legfelsőbb vezetője meghalt.

2026. Február 28. 08:55, szombat | Külföld

Izrael megtámadta Iránt

Izrael megelőző csapást mért Iránra - jelentette be szombat reggel Jiszrael Kac izraeli védelmi miniszter. Az IRNA iráni állami hírügynökség mindeközben robbanásokat jelentett Teheránból.