Hírek
2018. Október 12. 09:18, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Mesterlövészeknek kell kilőniük egy veszélyessé vált gázpalackot Budapesten

Mesterlövészeknek kell kilőniük egy veszélyessé vált gázpalackot Budapest XV. kerületében a Szerencs utcában csütörtök este, a művelet miatt 25 lakónak el kell hagynia otthonát.
Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az esettel kapcsolatban azt mondta az MTI-nek, hogy egy 25 négyzetméteres műhelyben tűz keletkezett, és a helyiségben lévő gázpalackban a tűz miatt veszélyesen megnőtt a nyomás.
A gázpalackot ki kell lőni, emiatt 300 méter sugarú körben le kell zárni a Szerencs utca és az Eötvös utca kereszteződésének környékét.
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint a terület lezárása miatt a 125-ös busz terelt útvonalon jár.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.