Hírek
2018. Március 08. 07:36, csütörtök |
Bulvár
Forrás: mti
Michael Bloomberg 20 millió dolláros alapítványt hozott létre a dohánygyárak elleni küzdelemre
Michael Bloomberg milliárdos üzletember, New York volt polgármestere szerdán bejelentette: jótékonysági alapítványa 20 millió dolláros adománnyal új szervezetet hozott létre, ezúttal a dohánygyárak elleni küzdelemre.
A kezdeményezéssel Bloomberg egy új globális szervezetet hívott életre, melynek neve Állítsuk meg a Dohányipari Szervezeteket és Termékeket (angol rövidítéssel: STOP). A szervezet célkitűzése Bloomberg szavai szerint a dohányipar félrevezető taktikáinak és gyakorlatának "agresszív megfigyelése".
Közleményében az üzletember hangsúlyozta, hogy az elmúlt évtizedekben a dohányzás visszaszorítására irányuló erőfeszítéseknek - az adók emelésének és a dohányreklámok szabályozásának - köszönhetően mintegy 35 millió életet sikerült megmenteni, ám a dohányipar is tesz erőfeszítéseket, mégpedig elsősorban a fiatalabb korosztályok körében, akiknél ismét terjed a dohányzás.
Bloomberg különösen az elektronikus cigaretták reklámozásában lát veszélyeket, szerinte ugyanis így sok fiatalt sikerül félrevezetni, azt állítva, hogy az e-cigaretták kevésbé veszélyesek mint a hagyományos dohányipari portékák. "Nem állhatunk félre, amikor a dohányipar félrevezeti a közvéleményt azért, hogy még több embert szoktasson rá a termékeire" - fogalmazott.
Michael Bloomberg jótékonysági szervezetei 2007 óta egymilliárd dollárt áldoztak a dohányzás elleni küzdelemre.
Az új szervezet létrehozását az üzletember a dél-afrikai Fokvárosban jelentette be, ahol szerdától a világ több mint kétezer tudósának és politikai döntéshozójának részvételével nemzetközi konferenciát tartanak a dohányzás ártalmairól. A konferencián részt vesz az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) főigazgatója, Tedros Adhanom is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 11:00, kedd | Bulvár
Személyi változás a Nemzeti Sport élén
A Nemzeti Sport Kft. ügyvezetője a tulajdonosi jogokat gyakorló közmédia vezetőjének, Horváth Andrásnak kérésére hétfőn azonnali hatállyal mentesítette a munkavégzés alól Szöllősi Györgyöt, a Nemzeti Sport főszerkesztőjét
2026. Július 03. 16:00, péntek | Bulvár
Havasi Bertalan: a Védvonal intézkedett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt
2026. Július 02. 08:00, csütörtök | Bulvár
Ákos daganatos betegség miatt lemondja nyári fellépéseit
Idén tavasszal rosszindulatú daganatos betegséget diagnosztizáltak Ákosnál, ezért a Kossuth-díjas dalszerző-énekes a gyógyulás érdekében lemondja valamennyi idei nyári koncertjét -
