Városlista
2025. augusztus 22, péntek - Menyhért

Hírek

2012. Február 28. 14:03, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Milliárdos repülőgép-alkatrész bázis Somogyváron

Milliárdos repülőgép-alkatrész bázis Somogyváron

Döntően repülőgép-alkatrészeket gyárt majd az a somogyvári bázis, amit az unió 446 millió forintos támogatásával, csaknem egymilliárd forintból építenek.

A beruházás előkészítése két éve tart, a tervek megvalósítására alapított projektcég, a Pelso Menedzsment Kft. nyitórendezvényen számolt be a fejlesztés eddigi lépéseiről, és hogy a próbaüzemet már az idén indítanák.

Móring József Attila, miniszteri biztos, Somogyvár polgármestere elmondta: a vállalkozó a volt termelőszövetkezeti majorban vásárolt meg úgy nyolc hektárt, ahol repülőgép, űr- és földi járművek fejlesztését szolgáló technológiai központ, valamint alkatrészgyártó bázis épül. A jövőben folyamatos felfutás mellett, több mint háromszáz dolgozó foglalkoztatását tervezik a központban.

Az ország leghátrányosabb helyzetben lévő kistérségeinek egyikéhez tartozó Somogyváron kulcskérdés az ipar betelepítése – tette hozzá Móring József Attila, aki előrevetítette, hogy ezért az építményadó csökkentését is tervezik a településen. Dósa János, a Pelso Menedzsment Kft. ügyvezetőjének beszámolója alapján: inkubátorházként működtetnék a somogyvári bázist, technológiai cégeket betelepítve. Több érdeklődővel kötöttek már előzetes megállapodást. Alapvetően fejlesztés és alkatrészgyártás a cél - minderről a Somogyi Hírlap számolt be.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld

Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között

A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.

2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld

Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben

Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Augusztus 22. 07:40, péntek | Belföld

Orbán: folytatni kell a béke iránt tett erőfeszítéseket

A béke irányába tett erőfeszítéseket és a Trump elnök által kezdeményezett tárgyalási folyamatot folytatni kell - írta a miniszterelnök a csütörtöki kormányülés után közzétett Facebook-bejegyzésében.

2025. Augusztus 22. 07:39, péntek | Belföld

Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot

Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot, a Szent István Nap több mint száz, zenei, kulturális és gasztronómiai programja hat napon át várta a közönséget Budapest több helyszínén.