Hírek
2020. December 31. 07:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Minden tervezett helyszínre megérkezett a vakcinaszállítmány
Minden tervezett helyszínen megkapták a koronavírus elleni oltóanyagot a szerdán Magyarországra érkezett második vakcinaszállítmányból a kórházak.
A nap folyamán a kormány által kijelölt 21 oltási pontra szállították ki a vakcinákat - hangzott el az M1 szerda délutáni Híradójában.
Az Európai Gyógyszerügynökség december 21-én törzskönyvezte a Pfizer-BioNTech Covid-19-ellenes oltóanyagát, december 26-án érkezett Magyarországra az első szállítmány, 9750 oltóanyag, amelyet öt oltópontra vittek.
A szerdán Magyarországra érkezett 70 ezer vakcina 35 ezer ember kétszeri oltására elegendő; ezeket a vakcinákat az ország 21 oltópontjára szállították.
A második szállítmányból a vakcinák a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházba, Budapesten az ÉKC Új Szent János Kórház és Szakrendelőbe, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Honvédkórházba, a Semmelweis Egyetemre, Kecskeméten a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórházba, Tatabányán a Szent Borbála Kórházba, Kaposváron a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórházba, Miskolcon a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházba, Székesfehérváron a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházba, Balassagyarmaton a Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézetbe, a budapesti Szent Imre Egyetemi Oktatókórházba, az Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézetbe, a szolnoki Hetényi Géza kórházba, a Pécsi Egyetem Klinikai Központjába, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központjába, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjába, a szombathelyi Markusovszky Kórházba, a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórházba, a nyíregyházi Jósa András Oktatókórházba, az egri Markhot Ferenc Kórházba és a Békés Megyei Központi Kórház békéscsabai intézményébe kerültek.

Az M1 Híradójában Becsei László, a Békés Megyei Központi Kórház főigazgató főorvosa azt mondta: a békéscsabai kórházba 2925 adag oltóanyag érkezett. Első körben a fertőzőosztályra delegált orvosokat és szakdolgozókat, az intenzív és sürgősségi osztályon dolgozókat, valamint az Országos Mentőszolgálat munkatársait oltják be. Hozzátette: eddig az egészségügyi dolgozók mintegy egyharmada jelentkezett az oltásra, de bízik abban, hogy a következő időszakban többen is kérik majd az oltást.
A Híradóban Kozma Ádám, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház főgyógyszerésze hangsúlyozta: a Pfizer-BioNTech Covid-19-ellenes oltóanyagok a lehető legjobb minőségű készítmények, amelyek biztosítják, hogy elérhető közelségbe kerüljön az új típusú koronavírus-járvány legyőzése. A miskolci kórházba most érkezett csaknem 5 ezer adag vakcina mintegy 2500 egészségügyi dolgozó oltására elég. A következő hetekben további vakcinaszállítmányokat várnak - közölte.
A főgyógyszerész azt is kiemelte: a vakcina mínusz 70 Celsius-fokon való tárolására azért van szükség, mert fehérjetermészetű anyagról van szó, továbbá a hatóanyaga olyan érzékeny, hogy tartós tárolás során károsodhatna és ezáltal csökkenne az oltóanyag hatékonysága.
A tatabányai Szent Borbála Kórházba 1950 adag vakcina érkezett szerdán. Csajági Sára, az intézmény higiénikus főorvos orvosigazgató-helyettese elmondta: a vakcina megfelelő tárolására hőmérsékletfigyelő rendszer is ki van építve, amely azonnal több dolgozó telefonjára értesítést küld, ha a hűtési hőmérséklet változna.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
