Hírek
2016. Május 29. 16:29, vasárnap |
Sport
Forrás: mti
Monacói Nagydíj - Hamilton idén először győzött
A címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat vasárnap, ezzel idénybeli első sikerét ünnepelhette.
A mezőny az esős idő miatt a biztonsági autó mögül rajtolt, amely a hetedik kört követően állt ki. A finn Kimi Räikkönen nem sokkal később a falnak ütközött, letört az első légterelője, ezért a Ferrari pilótája számára véget ért a verseny.
A 16. körben a világbajnoki pontversenyben vezető Nico Rosberg autója átmenetileg lelassult, így Hamilton megelőzte német csapattársát. Amikor némileg javult az időjárás, változatossá vált a csapatok taktikája a gumiválasztást illetően, és a mezőnyben több helycsere is történt.
A 32. körben a pályafutása első pole pozíciójának köszönhetően az élről rajtoló Daniel Ricciardo kiállt kerékcserére, de csapata kommunikációs hiba miatt nem számított rá, így a procedúra a megszokottnál sokkal több időt vett igénybe. Ezt kihasználva Hamilton - aki sokat kivárt a boxkiállással - az élre állt.
Az előző futam, a Spanyol Nagydíj győztese, Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája a 35. körben kicsúszott és kiesett. Csapattársa, az ausztrál Ricciardo jó néhány percen keresztül szinte folyamatosan támadta Hamiltont, de nem tudott előzési pozícióba kerülni.
A futam hajrájában újra elkezdett csöpögni az eső, de a dobogósok sorrendje már nem változott: Ricciardo a második, a Force India mexikói versenyzője, Sergio Perez pedig a harmadik helyen zárt. Rosberg hetedikként ért célba.
A világbajnoki sorozatban címvédő Hamilton 2008 után másodszor nyert Monte-Carlóban, és ez volt pályafutása 44. futamgyőzelme.
A vb két hét múlva Kanadában folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:33, csütörtök | Sport
FIFA-világranglista - Négy helyet rontott a magyar válogatott
A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek.
2025. November 20. 07:32, csütörtök | Sport
Egyszerre szeretnének olimpián dobogóra állni a Márton ikrek
Egymással sosem harcolnak, de ugyanazon az olimpián szeretnének dobogóra állni tekvondóban a Márton ikrek, a Párizsban aranyérmes Viviana, illetve a kétszeres világbajnok Luana.
2025. November 18. 07:23, kedd | Sport
Magyar-ír - Szoboszlai: egy vb-vel tartozunk nektek és magunknak!
2025. November 17. 07:35, hétfő | Sport
Magyar-ír - Csányi Sándor: talán megérdemeltük volna a pótselejtezőt
A 72 éves sportvezető bő egy órával a lefújás után is könnyes szemmel nyilatkozott, de három rövid mondat után elérzékenyülve távozott.
