Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2018. Május 30. 10:05, szerda | Belföld
Forrás: mti

Nagy innováció a robot a magyar egészségügyben

Nagy innováció a robot a magyar egészségügyben

Nagy innováció a robot a magyar egészségügyben, segítségével rövidebbek és pontosabbak lehetnek a műtétek

- közölte az Országos Klinikai Idegtudományi Intézet funkcionális idegsebészeti osztályának főorvosa az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.

Erőss Lóránd kiemelte, az idegsebészet célja, hogy a lehető legkisebb sértéssel a lehető leghatékonyabban végezzenek műtéteket, a robotizáció pedig segíti ennek a koncepciónak a megvalósulását.

A kutatás-fejlesztés és a magasan képzett egészségügyi ellátás összefogása nélkül nem lehet tovább javítani a betegellátást, Magyarország ezzel meg tudta oldani ezt - hangoztatta.

Kedden először végeztek agyműtétet robot segítségével Magyarországon. A ROSA nevű robot egy Parkinson-kóros férfi fejébe ültetett be elektródákat, hogy azok segítségével megszüntessék a kór tüneteit. A páciens remegése már a műtét közben megszűnt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.

2026. Február 21. 08:45, szombat | Belföld

Választás 2026 - Orbán Balázs: a tét béke vagy háború