Hírek
2025. Április 05. 07:56, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai

Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.
Hozzátette, azt látják, hogy január-februárban közel 16 százalékkal emelkedtek a díjak, az internetről van szó, a televíziózásról vagy a mobilszolgáltatási díjakról. Azért ez elég magas - fogalmazott.
Következik a további díjemelés - mondta a miniszter, hozzátéve, áprilistól szeretnének további áremeléseket végrehajtani ezek a szolgáltatók, ez elfogadhatatlan.
Kiemelte:
alapvetően azt szeretnék elérni, hogy önkéntes árkorlátozás legyen, ne emelkedjenek tovább az árak. "Mi azt gondoljuk, hogy nemzetközi összehasonlításban is drágák ezek a telekommunikációs árak. Egy hetük van rá, hogy visszajöjjenek - ez hétfő-kedd -, hogy milyen vállalásokat tudnak tenni számunkra"
- mondta.
A felvetésre, hogy áprilisban valamilyen döntés születhet, ami ármérséklő hatással lehet, azzal reagált: a kormány fog arról dönteni, hogy a piaci szereplők vállalásai elfogadhatóak-e, vagy a piaci szabályozás eszközéhez fog nyúlni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.
2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld
Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat
Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet
2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány
Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta