Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2025. Május 11. 11:39, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Nébih: enyhített a korlátozáson kívüli területeken a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészség

Nébih: enyhített a korlátozáson kívüli területeken a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészség

Enyhített a korlátozott területeken kívüli térségben a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészségügyi hatóság - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonság Hivatal (Nébih) szombaton.

A hivatal tájékoztatása szerint több intézkedést meghosszabbított, de a korlátozott területeken kívüli térségben már engedélyezi a fogékony állatokat bemutató vásárok szervezését az állategészségügyi hatóság.

Az országos főállatorvos döntése szerint május 16-ig érvényben marad a védő- és megfigyelési körzetben a fogékony állatok kötelező zártan tartása, valamint továbbra is tilos minden olyan vásár, bemutató megtartása, ahol állatok szerepelnének.

A további korlátozás alatt álló területeken a fogékony állatokkal tilos bemutatót, vásárt szervezni május 16-ig. Emellett visszavonásig érvényes a fogékony fajokat tartó telepeken, hogy nem vehetők igénybe külső szolgáltatók nyírásra, körmölésre és egyéb, nem napi szintű tevékenységek végzésére - ismertette a Nébih.

A kedvező eredmények alapján ugyanakkor szombattól a korlátozott területeken kívüli térségben a hatóság engedélyezi fogékony állatokat bemutató vásárok szervezését - jelezték.

A ragadós száj-és körömfájás továbbra is rendkívül magas kockázatot jelent a magyar állattartók számára. Emiatt a Nébih kiemelten kéri az állattartók maximális figyelmét, valamint a járványvédelmi szabályok fokozott betartását - írták a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor

Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.