Hírek
2011. November 24. 06:40, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Nem fognak felébredni az emberek?
Egy lépéssel közelebb vannak kutatók az álmatlanság gyógyításához, miután felfedezték az enzimet, amely felelőssé tehető azért, hogy felébrednek alvásukból az emberek.
Számolt be amerikai kutatók eredményéről a The Daily Telegraph című brit napilap online kiadása.
A tanulmány szerint rábukkantak arra a kémiai kapcsolóra, amely felszínessé teszi az alvást és felébreszti az embereket, és amelynek gátlásával pihentető alvást lehetne elérni. „Az alvást, a tudatosságban beálló egyik legtitokzatosabb elmozdulást a biológiai folyamatok, a környezet és a viselkedés közötti igen finom egyensúly szabályozza, ám ennek teljes mechanizmusát még nem értjük” – emlékeztetett Subimal Dutta, a Journal of Neuroscience című folyóiratban ismertetett tanulmány egyik szerzője.
A kutatás célja az alvás sejtszintű szabályozási folyamatainak jobb megértése volt. „Az alvászavarok jelenlegi kezelési módja nem hoz ideális eredményt, ráadásul sok nemkívánatos mellékhatással jár” – tette hozzá Dutta. A kulcsfontosságú enzimek vizsgálata reményeik szerint elvezethet egy specifikusabb, finoman hangolható megközelítés kidolgozásához az alvászavarok kezelésében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
