Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2017. Július 05. 13:17, szerda | Belföld
Forrás: mti

Nem kell az idén érettségizőknek beküldeni érettségi bizonyítványukat

Nem kell az idén érettségizőknek beküldeni érettségi bizonyítványukat

Nem kell beküldeniük az idei felsőoktatási felvételi eljárásban az érettségi bizonyítványukat a felvételi rendszerbe azoknak a jelentkezőknek, akik 2017-ben, a magyar kétszintű rendszerben tettek vizsgát

- hívta fel a figyelmet szerdán az Oktatási Hivatal. A hivatal MTI-hez eljuttatott közleménye szerint az érettségi vizsga eredményeit az Oktatási Hivatal a közhiteles nyilvántartásból beszerzi, és a felsőoktatási felvételi eljárásban figyelembe veszi.

Aki a felvi.hu-n, a személyes oldalán azt tapasztalja, hogy az eredménye július 10-ig nem jelenik meg, vagy hibás, annak legkésőbb július 12-ig kell feltöltenie az eredményét igazoló dokumentumot (érettségi bizonyítvány, érettségi tanúsítvány) az e-felvételi rendszerbe az "Új dokumentum" funkció segítségével - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.