Hírek
2020. Július 10. 13:06, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Nem zárható ki a szigorítás a koronavírus miatt
Nem zárható ki a koronavírus-fertőzés miatt egyes szabályok szigorítása - mondta Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő az M1 csatornán csütörtök este.
Szentkirályi Alexandra azt mondta: a sikeres és gyors kormányzati intézkedéseknek köszönhetően Magyarországon jól alakult a vírushelyzet, az aktív fertőzöttek száma folyamatosan csökken. A szomszéd országokban azonban ez emelkedik, ezért Magyarországon sem zárható ki a szigorítás - tette hozzá.
Mostanában a magyarországi fertőzötteknek sok esetben van külföldi kapcsolatuk, a magyaroknak érdemes meggondolniuk, hogy külföldre utazzanak-e - jegyezte meg a kormányszóvivő.
A nemzeti konzultáció során az emberek szerdáig több mint 232 ezer kérdőívet töltöttek ki, a postára adás határideje augusztus 15-e - mondta Szentkirályi Alexandra.
Kaleta Gábor volt perui magyar nagykövet ügyével kapcsoatban a kormányszóvivő közölte: a kormány már korábban is támogatta a büntető törvénykönyv általános szigorítását, most a Fidesz-frakcióvezetőjének irányításávak munkacsoportot hoznak létre az efféle cselekmények büntetésének további szigorítására.
A napokban Kaleta Gábort a bíróság egy év - végrehajtásában 2 év 6 hónap próbaidőre felfüggesztett - szabadságvesztésre és 540 ezer forint pénzbüntetésre ítélte gyermekpornográfia, csaknem 20 ezer gyermekpornográf felvétel birtoklása miatt.
A kormányszóvivő arról is beszélt, hogy az Airbnb - rövid távú lakáskiadás - szabályozását leginkább az önkormányzatok tudják rendezni, ezért a kormány átengedi nekik ezt a feladatot. A kérdés már a parlament jövő heti rendkívüli ülésén napirendre kerülhet - mondta Szentkirályi Alexandra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
