Hírek
2015. Szeptember 30. 07:03, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Németországban ismét tűz ütött ki egy menedékkérő befogadóállomáson
Németországban ismét tűz ütött ki egy menedékkérők befogadására előkészített épületben. Kedden a Baden-Württemberg tartománybeli Oberteuringenben csaptak fel a lángok egy átalakított raktárban.
A csarnok egyik homlokzata leomlott a tűzben, és az épület lakhatatlanná vált. A hatóságok szerint nem valószínű, hogy műszaki hiba okozta a tüzet, és meglehet, hogy gyújtogatás történt. A raktárcsarnokban 70 embernek alakítottak ki szállást, és még ősszel be akarták költöztetni az első menedékkérőket.
A szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) legutóbbi összesítése szerint az idén eddig 22 gyújtogatásos támadás történt menekültszállások - többnyire még üresen álló épületek - ellen. A belső elhárításért felelős nemzetbiztonsági szolgálat szerint valószínűleg nem országosan szervezett, központilag irányított támadássorozatról van szó. Erre utal, hogy az eddig azonosított elkövetők 70 százaléka a gyújtogatás helyszínének térségéből, vagy az adott településről származik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 17:00, péntek | Külföld
Donald Trump: Iránnak nem lehet atomfegyvere
Iránnak nem lehet atomfegyvere, mert az aláássa a közel-keleti békét - hangsúlyozta Donald Trump amerikai elnök az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén Washingtonban, a Donald J. Trump Békeintézetben csütörtökön.
