Hírek
2015. Augusztus 16. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
NGM: az ipar és a szolgáltató szektor jól teljesített az első fél évben

Az ipar és a szolgáltató szektor számos területe jól teljesített az első fél évben tavalyhoz képest, a mezőgazdaság teljesítménye viszont elmaradt az előző évitől.
Mondta Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államháztartásért felelős államtitkára az M1 aktuális csatorna szombat reggeli műsorában.
A bruttó hazai termék tavalyihoz képest 3,1 százalékos első félévi növekedésével kapcsolatban az államtitkár kiemelte, hogy ehhez hozzájárult a jelentős külkereskedelmi többlet is.
Az első félévben az export 4,3 milliárd euróval több volt, mint az import, és az exporttöbblet 1,1 milliárddal haladja meg a tavalyi hasonló időszakit - mondta.
Az uniós forrásokból megvalósuló beruházások is növelik a GDP-t - hívta fel a figyelmet az államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.
2025. Július 08. 10:39, kedd | Belföld
Vihar - OKF: csaknem háromezer viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei
A kedd hajnali órákig 2932 viharkárt számoltak fel a katasztrófavédelem tűzoltóegységei, valamint az önkormányzati és az önkéntes tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.
2025. Július 07. 16:00, hétfő | Belföld
NAV: július 5-től változik néhány adószabály
Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály - tudatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szombaton az MTI-vel.