Hírek
2011. Október 28. 07:17, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nő a súlyosan mozgáskorlátozottak támogatása

Átalakul a súlyosan mozgáskorlátozott személyek közlekedési támogatási rendszere, ösztönzi a jogosultakat, hogy új gépjárműveket vásároljanak – jelentette be a szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár.
Soltész Miklós bejelentette, hogy a súlyosan mozgáskorlátozott személyek közlekedési nehézségeinek könnyítésére létrejött támogatási rendszer 2011. július 2-tól jelentős mértékben átalakult. Az átalakítás oka, hogy a korábbi támogatási rendszer átláthatatlan volt, visszaélésekre adott lehetőséget és elértéktelenedett, a támogatás mindössze 300 ezer forint volt. Ez egyfajta „roncsderbi” kialakulását eredményezte, öreg, elhasznált autókhoz jutottak az emberek. Az új rendszer célja, hogy ezen változtasson, ezért emelkedik a támogatás összege, annak érdekében, hogy használható gépjárművekhez lehessen hozzáférni - olvasható a kormány honlapján.
Az államtitkár kifejtette, a rendszer átalakítása után a támogatás összege új gépjármű vásárlása esetén 900 ezer forintra, használt jármű vásárlása esetén 600 ezer forintra emelkedik. Gépjármű szerzési támogatásra a mozgásszervi fogyatékossággal élő személy, illetve az ő jogán vele közös háztartásban élő közeli hozzátartozója jogosult. Az átalakítás egyik lényeges eleme az is, hogy megváltozik a mozgáskorlátozottság igazolására vonatkozó eljárásrend és a korábbi, sok visszaélésre lehetőséget adó rendszer helyett, az ellátásra való jogosultságot orvosszakértői vizsgálatokon alapuló igazolások határozzák meg. Az államtitkár kiemelte azt is, hogy az idei 700 milliós keretösszeg után, 2012-ben várhatóan 1 milliárd forint áll rendelkezésre a támogatásokhoz, de amennyiben a konstrukció megfelelően működik ez az összeg még ki is egészíthető.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.
2025. Augusztus 22. 07:42, péntek | Belföld
Agrometeorológia: számottevő csapadék várható, de nem elegendő mennyiségben
Számottevő csapadék várható csütörtökön és pénteken, bár nem egyenletes területi eloszlásban és nem elegendő mennyiségben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2025. Augusztus 22. 07:40, péntek | Belföld
Orbán: folytatni kell a béke iránt tett erőfeszítéseket
A béke irányába tett erőfeszítéseket és a Trump elnök által kezdeményezett tárgyalási folyamatot folytatni kell - írta a miniszterelnök a csütörtöki kormányülés után közzétett Facebook-bejegyzésében.
2025. Augusztus 22. 07:39, péntek | Belföld
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot
Kiemelt érdeklődés övezte az ünnepi rendezvénysorozatot, a Szent István Nap több mint száz, zenei, kulturális és gasztronómiai programja hat napon át várta a közönséget Budapest több helyszínén.