Hírek
2015. December 15. 08:03, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
OGY - A lakásépítés áfacsökkentéséről és a Quaestor-törvényről is szavaz ma a Ház

A lakásépítés áfacsökkentése mellett az új Quaestor-törvényt is elfogadhatják a képviselők ma az Országgyűlésben, az őszi ülésszak utolsó ülésnapján.
A parlamenti munka reggel 8 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik. Ezt követően bonyolíthatják le a lakásépítések áfáját 27 százalékról 5 százalékra csökkentő javaslat összevont vitáját, miután az előterjesztés benyújtását Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette a Fidesz vasárnapi kongresszusán, az ellenzék pedig hozzájárult a házszabálytól eltérő gyorsaságú tárgyaláshoz és szavazáshoz. A vitában a kormány összesen 25 percben, a frakciók pedig fél-fél órában fejthetik ki véleményüket.
Az ezután sorra kerülő szavazások alkalmával a fenti javaslat mellett a Quaestor-károsultak kárenyhítéséről szóló indítványt is elfogadhatják, további 25 előterjesztés mellett, amelyek között megtalálható például a bankadó csökkentéséről szóló törvénymódosítás is.
A határozathozatalok végeztével hangozhatnak el az interpellációk, az azonnali kérdések, majd a kérdések.
A parlamenti várhatóan idei utolsó ülésnapja napirend utáni felszólalásokkal érhet véget.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését
2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld
Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást
A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg
2025. Szeptember 11. 07:14, csütörtök | Belföld
Gyopáros Alpár: közel 1500 falusi kisbolt kapott fejlesztési támogatást
A Magyar Falu Program keretében közel 1500, napi fogyasztási cikket értékesítő üzlet kapott fejlesztési támogatást, legtöbbjük ezzel a bezárástól menekült meg
2025. Szeptember 11. 07:12, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán
Magyarország teljes szolidaritását fejezi ki Lengyelországgal az éjszakai drónincidens kapcsán, Lengyelország területi integritásának megsértése elfogadhatatlan - közölte a miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalán.