Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2016. Január 03. 06:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Olcsóbb lehet a nemzetközi csomagküldés

Olcsóbb lehet a nemzetközi csomagküldés

Az Európai Bizottság kezdeményezi az elektronikus kereskedelem fejlesztése érdekében a nemzetközi csomagküldés árainak leszorítását - közölte az M1 aktuális csatorna műsorában Ormos Zoltán szakjogász.

Példaként említette, hogy Sopronból Bécsbe elküldeni egy árut ötször többe kerül, mint a jóval nagyobb távolságra található Nyíregyházára.

Ormos Zoltán kifejtette, hogy az Európai Bizottság kötelezné a nagy fuvarozócégeket, hogy osszák meg elosztó központjaikat, az úgynevezett hubokat a kisebb szolgáltatókkal.

A bizottság emellett kezdeményezi a díjak csökkentését is - tette hozzá.

Címkék: csomagküldés, olcsó

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 08. 20:31, kedd | Külföld

Már több mint hetven ország állampolgárai jogosultak vízummentes beutazásra Kínába

Július közepétől Kína már több mint 70 ország állampolgárainak biztosít vízummentes belépést az országba.

2025. Július 08. 07:00, kedd | Külföld

Izrael jelentős légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más célpontokra

Az izraeli légierő jelentős, mintegy ötven rakétából álló légicsapást mért a húszik jemeni kikötőire és más jemeni célpontokra vasárnap éjjel - jelentette az izraeli hadsereg (IDF) hétfő reggel.

2025. Július 07. 12:00, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem

Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás-közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter

2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld

A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén

A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből