Hírek
2025. Március 27. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: a falut nem leépíteni kell, hanem felépíteni
A falut nem leépíteni kell, hanem felépíteni - jelentette ki a miniszterelnök, aki szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban a kormány kistelepüléseket támogató programjairól számolt be.
Orbán Viktor azt mondta: a szerdai kormányülésen szinte minden a falvakról szólt.
"Szerintünk a falu nem a múlt, hanem a jövő, ezért a 2025-ös év a falvakban is az áttörés éve lesz" - fogalmazott.
Közlése szerint arról döntöttek:
"támogatjuk a kisboltokat boltonként 3 millió forinttal, mentőövet dobunk a kiskocsmáknak szintén 3 millió forint értékben - minden 2000 fő alatti település pályázhat -, viszünk minden faluba legalább egy ATM-et, és templomfelújítási programot is hirdetünk a kistelepülések számára".
"A falut nem leépíteni kell, hanem felépíteni, ezen dolgoztunk ma" - mondta a miniszterelnök, hozzátéve, hogy a döntések részleteiről csütörtökön a kormányinfón számolnak be.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 06. 11:00, hétfő | Belföld
Orbán Viktor Kiskundorozsmán ellenőrizte a Török Áramlat megerősített katonai védelmét
Egyelőre Magyarország gázellátása nincs veszélyben, de észnél kell lenni, a szükséges ellenőrzéseket és folyamatos védelmet teljesíteni kell
2026. Április 06. 09:46, hétfő | Belföld
Megnyílt a megújult Citadella - ingyenes programokkal várják az érdeklődőket
Megnyílt a budapesti Gellért-hegyen a megújult Citadella a nagyközönség előtt húsvétvasárnap kora délután, az alkalomból két napon keresztül ingyenes programokkal várják az érdeklődőket.
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
