Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2022. December 15. 19:17, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Orbán Viktor: Ideje, hogy lecsapoljuk a mocsarat Brüsszelben!

Orbán Viktor: Ideje, hogy lecsapoljuk a mocsarat Brüsszelben!

Ideje, hogy lecsapoljuk a mocsarat itt, Brüsszelben - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetben.

Orbán Viktor hangsúlyozta, az Európai Unió brüsszeli csúcstalálkozójára rányomta a bélyegét az a tény, hogy "letartóztatták az Európai Parlament baloldali alelnökét korrupciós vádakkal".

A kormányfő azt mondta: mindenki tudta, hogy Brüsszel tele van korrupciós ügyekkel, de "most már olyan szintet ért el a dolog", hogy a rendőröknek is intézkedniük kellett.

A korrupciós botrány megrengette az európai intézményeket, folyamatosak a házkutatások, eurómilliókat foglalnak le a rendőrök, és mindenki azt találgatja, mely brüsszeli politikusok lehetnek még érintettek - jelezte Orbán Viktor.

Hozzátette: sokak szerint a szálak a legmagasabb szintekig is elvezethetnek.

A miniszterelnök közölte: csütörtökön meghallgatták az Európai Parlament elnökét, "felszólítottuk, kezdeményeztük, hogy a brüsszeli korrupciós botrány mély és átfogó kivizsgálása történjen meg".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.